Kentsel Dönüşüm ve Kira Hukuku İle İlgili Sorunlar

  • 30.3.2023 tarihinde yayınlandı

    İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi (SEM) seminerler dizisinin 29’ncusu  “Kentsel Dönüşüm ve Kira Hukuku ile ilgili Sorunlar” semineri, 30 Mart 2023 Perşembe günü saat 17.00’de Baromuz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

    Sunumunu SEM Yürütme Kurulu Üyesi Stj. Av. Oğuz Efe Daşkın’ın yaptığı Kentsel Dönüşüm ve Kira Hukuku ile ilgili Sorunlar seminerinin açılış konuşmasını İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanı Av. Özlem Aksungar ile İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Doç. Dr. Ahmet Ayar yaptı.

    SEM Yürütme Kurulu Üyesi Av. Dr. Özlem Dinçtürk Şenel’in moderatörlüğünü yaptığı seminerde, Bahçeşehir Üniversitesi Medeni Hukuk Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öz Seçer, kira hukuku konusunda uygulamada Borçlar Kanunu’nda sık karşılaşılan düzenlemeler, kira bedelinin ödenmesi, sözleşmeyi feshetme, uyarlama gibi konularda sunum yaptı.

    İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Ali Rıza İlgezdi ise “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Süreç Yönetimi. Sorunlar, Çözümler ve Pratik Bilgiler” başlıklı sunum yaptı. Temel sorunlar ve kira yardımı sorununu ile ilgili bilgilendirme yaptı.

İlgili Videolar