Giriş Tipini boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı Adını boş bıraktınız!

Şifrenizi boş bıraktınız!

Kapat

Ünvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı adını boş bıraktınız!

Kapat

Şifremi Unuttum işlemi tamamlandığında kayıtlı cep telefonu numaranıza Kullanıcı Adı ve Şifreniz gönderilir

Ünvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kapat

Daha Önce Başka Bir Baroda ya da Bizde Kaydı Silinmiş Olup Baromuza Yeniden Kayıt Başvurusunda Bulunanlar için İstenen Evraklar

LÜTFEN OKUYUNUZ

İstenen belgelere ek olarak kaydınızın silik olduğu dönemde avukatlık ile birleşmeyen herhangi bir resmi görevde bulunulmuş ise çalıştığınız kurumdan, Baro tarafından yazışma yapılarak görev yaptığınız süre içindeki sicil özetiniz istenmekte olup, ayrıca Ohal nedeniyle Ankara, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları ve görevde bulunduğunuz ilin Cumhuriyet Başsavcılığı ile de yazışma yapılarak, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensupluğu iddiası ile ceza soruşturması yapılıp yapılmadığının ve Ohal KHK’ları kapsamında görevinize son verilip verilmediğinin bildirilmesi istenilmektedir. Başvurunuz ilgili belge cevapları Baromuza ulaştıktan sonra Baro yönetimi için gündeme alınacak olup, sonrasında onay için TBB ve Adalet Bakanlığına gönderilecektir.


EKSİK BELGELERLE YAPILAN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR!


​İstanbul Barosu Yardımlaşma Sandığına üye olmak isteyenler ise Muhasebe Servisine 2018 yılı için 473.82.- TL. Ödeyerek üye olabilirler Konu hakkında bilgi almak için Baro Muhasebe servisinden bilgi alınabilir.

 

İSTENEN BELGELER

AÇIKLAMALAR

1- 522.55-TL. Aidat, Duhuliye ve  Matbua Ve Sair bedeli

Vakıfbank İstanbul Adalet Sarayı İSTANBUL BAROSU Hesabı. IBAN NO:TR17 0001 5001 5800 7300 7886 38. e-dekont çıktısı kabul edilir.
Daha  önce  baromuza  kayıtlı  avukatların 227.69.-TL.  Yine  daha  önce baromuza kayıtlı olup,  aktif kurum avukatı  olanların ise 139.23.-TL. Baromuz üyesi olmayan aktif kurum avukatlarının ise 257.17.-TL, ödemesi gerekmektedir. Ayrıca kurum avukatı olduğunuza dair yazı istenmektedir.

2- 30.00.-TL. TBB Kimlik Ücreti

Halk Bankası Ankara-Yenişehir TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ hesabı.  Ödeme yaparken açıklama kısmına İstanbul barosu kimlik ücreti yazılması gerekmektedir.  IBAN NO TR20 0001 2009 2120 0016 0000 98. e-dekont çıktısı kabul edilir.

3- 58.80.-TL. Damga Vergisi

Vergi Dairesine 9047 vergi kodu ile yatırılacak.

4- İstem Dilekçesi

1 adet istenmektedir. Ekte verilmiştir.

5- Beyan Dilekçesi

1 adet istenmektedir. Ekte verilmiştir.

6- Levha  Adres Beyanı

1 adet istenmektedir. Ekte verilmiştir.

7- Takdim Belgesi

1 adet istenmektedir. Ekte verilmiştir. Belgeye fotoğraf yapıştırılarak tarafınızdan belirleyeceğiniz, Baromuza aktif olarak kayıtlı olan 2 avukat tarafından fotoğrafın üzerine gelecek şekilde de olmak kaydıyla imzalatılması gerekmektedir.
İmza atacak avukatlar için 5 yıl kıdem şartı aranmamaktadır.

8- TBB Resmi Kimlik Başvuru Formu

1 adet istenmektedir. Ekte verilmiştir.

9- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

1 adet istenmektedir. Ehliyet kabul EDİLMEMEKTEDİR. Türk vatandaşlığından çıkıp mavi karta sahip olanlardan 1 adet noter onaylı suret aslı istenmektedir.

10- Sabıka Kaydı

1 adet arşiv kayıtlı istenmektedir. Lütfen aldığınız belgede nüfus bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. e-devletten alınan sabıka kaydı kabul EDİLMEMEKTEDİR. Adliye ya da Kaymakamlıklardan alınabilir.
Staj süresinde veya öncesinde evlilik-boşanma, isim-soyisim, doğum tarihi, anne-baba adı gibi vs. nedenlerle nüfus bilgilerinde değişiklik olanlar için; güncel bilgilerinizle alınan sabıka kaydınıza ek olarak, değişiklik öncesi nüfus bilgilerinize göre de olacak şekilde adliyeden alınabilen arşiv kayıtlı sabıka kaydı istenmektedir.

11- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

1 adet istenmektedir. Aile bilgilerini içerdiği şekilde nüfus müdürlüğünden ya da e-devletten alınabilir.

12- İkametgah veya Yerleşim Yeri Belgesi

1 adet istenmektedir. Yerleşim yeri belgesi e-devletten alınabilir. Sadece İstanbul ikametgahı kabul edilmektedir. 
Avukat yanındaki stajınızın bittiği tarih üzerinden 5 ay veya daha fazla süre geçtikten sonra, ruhsat başvurusunda bulunanlardan  ve başka bir baroda staj yapmış olup ruhsat için baromuza başvuruda bulunanlardan istenmektedir.

13- Sağlık Raporu 1 adet istenmektedir.  Avukat yanındaki stajınızın bittiği tarih üzerinden 5 ay veya daha fazla süre geçtikten sonra, ruhsat başvurusunda bulunanlardan  istenmektedir.
Avukatlık yapmaya engel vücut ve akılca malul olmadığına dair resmi tabipliklerin herhangi birinden alınacak doktor raporu.

14- 4.5x6 cm ebadında vesikalık fotoğraf

3 adet avukat cübbeli, özellikle arka fon beyaz olarak, düz cepheden  ve dişlerinizin görünmeyeceği şekilde, renkli, erkekler için kravatlı olarak çekilmesi istenen  fotoğraf.

15- Sgk Dökümü

1 adet istenmektedir. Ssk-4a, Bağ-Kur-4b ve Emekli Sandığı-4c- kurumlarına ait başvuru yaptığınız tarih itibariyle tescil kaydı tespiti bölümünden alınacak olan, aktif olarak kaydınızın olup olmadığını gösterir belge. Herhangi bir sgk müdürlüğünden veya  https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu  linkinden alınabilir.
Kurumların herhangi birinde geçmişe ait kaydınız varsa hizmet dökümü alınması gerekmektedir.  Sorgulamada çıkan bilginin ekran görüntüsünü klavyedeki Ctrl+P tuşuna basarak çıktı alabilirsiniz. Alınan belgelerde isim-soyisim ve tarih yazmaması durumunda ise “BU BİLGİ TARAFIMA AİTTİR” yazmanız, ayrıca isim-soyisim-tarih ve imza atmanız gerekmektedir. Askerlik, askeri okul, polis okulu terk durumları vs. nedenlerle Emekli  sandığı-4c de iştirakçi olarak  kaydınızın  çıktığı  durum  da  belge  veya dilekçeniz gerekmektedir.
 

 

Yükleniyor...