HABERLER
  • Son Güncelleme : 22.03.2012 09:56
  • Haber Giriş : 21.03.2012 17:37
  • Etkinlik : 20.03.2012

Alman Stajyer Avukatlar Baromuzu Ziyaret Etti

Almanya Frankfurt eyaletinde ve Hessen eyaletine bağlı Hanau şehrinde stajlarını yapmakta olan 21 kişilik heyet, 20 Mart 2012 Salı günü saat 15.00’te İstanbul Barosu’nu ziyaret etti.

Stj. Av. Veronika Novikov ve Stj. Av. Martin Schröder başkanlığındaki iki ayrı gruptan oluşan heyet, İstanbul Barosu Dış İlişkiler Merkezi Başkanı Av. A. Metin Uracin ve İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Stj. Av. Kamil Kıvanç Özdemir ile görüştü. Toplantıda Dış İlişkiler Koordinatörü Ece Basmacı Karalar da hazır bulundu.

Av. Uracin’in İstanbul Barosu hakkında genel bilgiler aktarmasının ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda, Türkiye’de hukuk eğitimi, avukatlık stajı, avukatlığa kabul koşulları, baronun işlevleri ile merkez ve komisyonları, yabancı avukatların Türkiye’de avukatlık yapmasındaki sınırlılıklar, hakimlik ve savcılığa kabul koşulları, yabancı hukuk sistemlerinin Türk hukuk sistemi üzerine etkisi, mahkeme yapıları ve gündemdeki avukatlık sınavı konuları ele alındı.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

YAZDIR
Yükleniyor...