HABERLER
  • Son Güncelleme : 15.09.2023 10:33
  • Haber Giriş : 06.09.2023 19:44
  • Etkinlik : 13.09.2023

Zorunlu ve İhtiyari Deprem Sigortaları Semineri-2 Yapıldı

İstanbul Barosu Afet Hukuku ve Koordinasyon Merkezi ile Sigorta Hukuku Komisyonu’nun birlikte düzenlediği “Zorunlu ve İhtiyarı Deprem Sigortaları-2” semineri, 13.09.2023 Çarşamba günü saat 18.00’de İstanbul Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminer, ayın zamanda İstanbul Barosu youtube.com/istanbulBarosuTV kanalından da canlı olarak yayınlandı.

Seminerin açılış konuşmasını İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç, moderatörlüğünü İstanbul Barosu Sigorta Hukuku Komisyonu Sözcüsü Av. Gönül Kapağan Kocabey, sunuculuğunu Sigorta Hukuku Komisyonu üyesi ve DASK vekili Av. Efe Halil Özel yaptı.

İki bölümden oluşan seminerin ilk bölümünde; Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı DASK Koordinatörü ve DASK üyesi Erdal Turgut ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Sigortacılık Denetleme Kurumu, Sigorta eski Murakıbı ve Sigorta Tahkim Komisyonu Hakemi Doç. Dr. Metin Sarıaslan sunum yaptı.
İlk bölümün sonunda kısa bir ara verildi.

Seminerin ikinci bölümünde; Sigorta Tahkim Komisyonu Hakemi Av. Kamil Özbasan ve Türk Alman Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Sigorta Tahkim Komisyonu İtiraz Hakemi Prof. Dr. Vural Seven sunum yaptılar.
Konuşmacılar, Zorunlu ve İhtiyarı Deprem Sigortaları konusunda  yasal düzenlemeleri ve Yargıtay kararlarını somut örneklerle aktardılar ve güncel gelişmeleri dinleyicilerle paylaştılar.

Zorunlu ve İhtiyarı Deprem Sigortaları Semineri’ne; İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Gülderen Zerrin Kavak Yıldırım ve Av. Hüseyin Köprülü’nün de katıldığı etkinliğe meslektaşlarımızın ilgisi yoğun oldu. Seminer, soru ve cevaplarla tamamlandı.

Seminer sonunda İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülderen Zerrin Kavak Yıldırım ve İstanbul Barosu Sigorta Hukuku Komisyonu Sözcüsü Av. Gönül Kapağan Kocabey konuşmacılara teşekkür ederek, katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Zorunlu ve İhtiyari Deprem Sigortaları Semineri-2 izlemek için:

 

YAZDIR
Yükleniyor...