HABERLER
  • Son Güncelleme : 10.06.2023 19:55
  • Haber Giriş : 23.05.2023 17:49
  • Etkinlik : 10.06.2023

Baro Meclisi 53. Olağan Seçimli Genel Kurulu 10 Haziran’da Toplanacak

Değerli Meslektaşlarım,

İstanbul Barosu Baro Meclisi’nin 13 Mayıs 2023’de yapılması gereken olağan genel kurul toplantısı, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri sebebiyle meslektaşlarımızdan bize gelen öneriler doğrultusunda 27 Mayıs 2023 tarihine ertelenmişti. Ancak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması, ertelenen toplantımızın bu tarihte yapılmasını olanaksız hale getirmiştir.  Takdir edileceği üzere Türkiye’nin geleceği açısından hayati öneme haiz bir seçimin hemen öncesinde Baro meclisi Genel Kurul toplantısının yapılması, seçim çalışmaları için fedakarca emek veren değerli meslektaşlarımızın bu yoldaki çalışmalarını engelleyeceği düşüncesiyle, Baro Meclisi 53. Olağan Genel Seçimli Kurul Toplantısı 10 Haziran 2023 Cumartesi günü saat.11.00 ‘da İstanbul Barosu Konferans Salonunda yapılacaktır.

Değerli Meslektaşlarımın katılımlarını bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Av. Necmi Şimşek
İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkanı


Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç açılış konuşması ve yönetim kurulunun çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapacak.

İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkanı Av. Necmi Şimşek,  geçtiğimiz 6 ay içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapacak.

İstanbul Barosu Başkanlığı’nın 6 aylık çalışmaları ve 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sebebiyle yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi sunumu yapılacak.

Genel Kurul Gündemi gereği Baro Meclisi Başkanlık Divanı üyelerinin seçimini yönetecek, Seçim Kurulu oluşturulacak.

Gündem gereği sırasıyla, Baro Meclisi Başkanı, Başkan Vekili ve Üyeliklerine aday olacak üyelerin Divana yazılı müracaatlarının alınması, Baro Meclisi Yönergesi’nin 9/1 maddesi gereğince Meclis Üyeleri arasından seçilecek 1 BAŞKAN, 2 BAŞKAN VEKİLİ ve 2 ÜYEDEN oluşacak Baro Meclis Divanı’nın seçimi yapılacak.

Baro Meclisinin 53. Olağan Seçimli Genel Kurulu, çalışmalara yönelik görüşler, öneriler ve temennilerin ardından sona erecek.


 

YAZDIR
Yükleniyor...