HABERLER
  • Son Güncelleme : 03.02.2023 09:14
  • Haber Giriş : 03.02.2023 14:51
  • Etkinlik : 03.02.2023

Komisyon Yürütme Kurulu Seçim Yöntemi

Komisyon seçimleri için Baronet üzerinden kayıt yapan meslektaşlarımıza SMS gönderilmiştir.

Komisyon Yürütme Kurulu Seçim Yöntemi

1- Merkez ve Komisyonlar Yönergesi’nin 9/B maddesine göre komisyon yürütme kuruluna 7 kişi belirlenecektir.

2- Yürütme Kuruluna aday olan meslektaşlarımızın isimlerini içeren oy pusulaları işaretlenerek, sandığa atılması şeklinde oy kullanılacaktır.

3- İlanda ve daha sonrasında SMS ile bildirildiği üzere 16.01.2023 tarihine kadar komisyonlara Baronet üzerinden kayıt olan meslektaşlarımız seçme ve seçilme hakkını kullanabileceklerdir. Bu tarihten sonra kayıt bildirimi yapan meslektaşlarımız komisyon üyesi olarak; çalışma grubu, etkinlik ve benzeri faaliyetlere katılabileceklerdir.

4- Seçim programı, sorumlu yönetim kurulu üyelerinin toplantıyı açması, yürütme kuruluna aday olan meslektaşlarımızın belirlenmesi, kendilerini tanıtmaları için adaylara süre belirlenerek söz hakkı verilmesi, yukarıda belirtildiği şekilde oy kullanılması ve sonuçların ilanı şeklinde olacaktır.

5- Komisyon yürütme kurullarına 7'den fazla kişinin aday olması halinde, oy pusulaları düzenlenecek ve sandığa oy pusulası atma yöntemi ile oylama yapılacaktır. Oy pusulasında en az 4 en fazla 7 adaya oy verilebilecektir. Aday sayısının 7 ya da altında olması durumunda, belirleme yöntemi; oy pusulası ile değil, el kaldırma usulü ile yapılacaktır.

Meslektaşlarımızın bilgisine sunulur.

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu

YAZDIR
Yükleniyor...