HABERLER
  • Son Güncelleme : 27.01.2023 16:59
  • Haber Giriş : 01.02.2023 18:02
  • Etkinlik : 18.01.2023

Staj Eğitim Merkezi Yeni Eğitim Dönemi Açılış Dersi

İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi (SEM)’nin Yeni Eğitim Dönemi Açılış Dersi, 18 Ocak 2023 Çarşamba günü saat 17.00’de Baromuz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Sunumunu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Stj. Av. Oğuz Efe Daşkın’ın yaptığı SEM Yeni Eğitim Dönemi Açılış Dersinin açılış konuşmasını, Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanı Av. Özlem Aksungar yaptı.
Aksungar konuşmasında, “Okumak, kendimizi geliştirmek bizim için çok önemli. Baromuzun düzenlediği panel ve seminerlere lütfen katılın. İlgi alanınıza giren konulardaki seminerleri kaçırmayın. Baromuzun, sembolik ücretler karşılığında verilen online temel yabancı dil ve hukuk yabancı dili kurslarına katılabilirsiniz Staj eğitiminiz sırasında memnun olduğunuz, olmadığınız, eksik gördüğünüz, yapılmasını istediğiniz şeyleri lütfen bize iletin. Bizim amacımız, sizleri en iyi şekilde avukatlık mesleğine hazırlamak. Bizimle iletişimde kalın, mesleğinizi sevin. Biz her daim yanınızda olacağız. Sizin için buradayız. Aramıza hoş geldiniz” dedi.

Yeni Eğitim Döneminin ilk dersini, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Doç. Dr. Ahmet Ayar verdi. Ayar, “Fakültelerinizde aldığınız teorik bilgileri, artık pratik yapma; Avukatlık Meslek Kuralları ve İlkeleri çerçevesinde pratiğe indirgenmesi zamanı. Avukatlık, serbest meslek olduğu gibi aynı zamanda da bir kamu hizmetidir. Avukatlık Kanunu’nun 76. ve 95. maddeleri uyarınca da hukukun üstünlüğünü gözetmek, hukuk devletini korumak, insan hakları ihlalleri söz konusu olduğunda karşısında durmak; hayvan hakları ihlalleri, doğa katliamlarına karşı da her zaman birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Hukuk devleti bizim en büyük teminatımız. Avukatlık çok onurlu bir meslek, ustalık mesleğidir. Bu nedenle de çok yönlü olmamızı gerektiren bir meslektir” dedi.

Ayar’ın konuşmasının ardından Türkiye Barolar Birliği önceki dönem Başkan Yardımcısı (2009-2013), İstanbul Barosu Önceki dönem Genel Sekreterlerinden (1983-1989) Av. Berra Besler, stajyer avukatlara hitap etti. Deneyimlerini paylaştı.

SEM Yeni Eğitim Dönemi Açılış Dersine; Türkiye Barolar Birliği önceki dönem Başkan Yardımcısı (2009-2013), İstanbul Barosu Önceki dönem Genel Sekreterlerinden (1983-1989) Av. Berra Besler, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Bahar Güldaş, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Staj Eğitim Merkezi Koordinatörü Av. Doç. Dr. Ahmet Ayar, Staj Eğitim Merkezi Başkanı Av. Özlem Aksungar, SEM Yürütme Kurulu Üyeleri Av. Hakan Kalafat, Av. Özlem Dinçtürk Şenel, Av. Zeynep Uçar Yakar,  Av. Nuri Çağdaş Aru, Stj. Av. Oğuz Efe Daşkın katıldı.

YAZDIR
Yükleniyor...