HABERLER
  • Son Güncelleme : 05.12.2022 11:13
  • Haber Giriş : 01.12.2022 12:16
  • Etkinlik : 30.11.2022

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Anıtkabir’de ATA’nın Huzurundaydı

İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ile Türkiye Barolar Birliği(TBB) İstanbul Barosu Delegeleri, 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 12.00’de Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi. Atatürk'ün mozolesine çelenk koyup saygı duruşunda bulundu.

YARGI BAĞIMSIZLIĞI İÇİN MÜCADELE ETMEKTE KARARLIYIZ

Ardından Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan, İstanbul Barosu’nun 144 yıllık tarihinde seçilen İlk Kadın Baro Başkanı olan Av. Filiz Saraç,  deftere şunları yazdı:

Yüce Atam;

Bugün İstanbul Barosu'nun 144’üncü yılında seçilen ilk kadın baro başkanı olmamın, kurduğun Cumhuriyetin, ilke ve devrimlerinin sayesinde olduğunun bilinci içinde bu satırları yazıyorum.

İstanbul Barosu Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulu üyeleri ve TBB İstanbul Barosu Delegeleri ile birlikte savunmanın temsilcileri olarak huzurundayız.

Yargı bağımsızlığı başta olmak üzere hukukun üstünlüğü, hukuk devleti olmak, mesleğimiz ile ilgili sorunları aşmak için mücadele etmekte kararlıyız.

Yaktığın aydınlanma ateşini söndürmeden, gelecek kuşaklara avukatlık mesleğini onur ile taşımanın; memleketimiz için adil bir gelecek bırakmak için çalışacak olmanın azmi içindeyiz.

Bu duygu ve inançla ilke ve devrimlerine bağlılığımızı bir kez daha yinelerken aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Hukukun üstünlüğü, laik, demokratik, insan haklarına dayalı hukuk devleti için mücadelemizi senden aldığımız güç ve inançla sürdüreceğiz.

Ve ufkunda yükselirken hep seni anacağız.

İstanbul Barosu Başkanı
Av. Filiz Saraç

YAZDIR
Yükleniyor...