HABERLER
  • Son Güncelleme : 15.06.2022 12:57
  • Haber Giriş : 21.06.2022 09:02
  • Etkinlik : 17.06.2022

Stajyer Avukatlar Çalıştayı

İzmir Barosu ev sahipliğinde 17-18 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen "Stajyer Avukat Çalıştayı"na İstanbul Barosu'nu temsilen Staj Eğitim Merkezi (SEM) Yürütme Kurulu Üyeleri Stajyer Avukat Gamze Nur ŞAN ile Stajyer Avukat Hesnanur KARA katıldı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç SAĞKAN ve Türkiye'nin dört bir yanından çeşitli barolardan stajyer avukatların katıldığı çalıştayda, Avukatlık Stajının verimini arttırmak, staja dair süregelen sorunlara çözüm bulmak ve bu çözümlere dair Mevzuat değişikliği önerileri oluşturma amaçlandı.

Stajyer avukatlar; "Çalışma Şartları ve Ücret Komitesi", "Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı ve Mevzuat Komitesi", "Staj Eğitim Müfredatı Komitesi", "Türkiye'deki Hukuk Fakültelerinin Niteliği Komitesi" ve "Karşılaştırmalı Ulusal ve Uluslararası Hukuk Stajyerleri Komitesi" olmak üzere 5 farklı komisyona ayrılarak faaliyet yürüttü.

Organizasyon, ev sahipliği,  ilgisi için İzmir Barosu; desteği için İzmir Baro Başkanı Av. Özkan YÜCEL'e ve Stajyer Avukatlar Çalıştay'ını, ilmek ilmek işleyen, emekleri için İzmir Barosu Stajyer Avukatlarına teşekkür ederiz.

 

YAZDIR
Yükleniyor...