HABERLER
  • Son Güncelleme : 21.06.2022 10:34
  • Haber Giriş : 16.06.2022 17:04
  • Etkinlik : 15.06.2022

AVM, Apartman ve Sitelerde İş İlişkileri ve Uyuşmazlıklar Semineri

İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu ile Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu işbirliğiyle düzenlenen “AVM, Apartman ve Sitelerde İş İlişkileri ve Uyuşmazlıklar” semineri 15 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 18.30’da İstanbul Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminer, İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Özlem KAYA ile İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonundan Av. Pelin Üner ALTINDAĞ’ın açılış konuşmasıyla başladı.

İstanbul BAM 32. Hukuk Dairesi Başkanı Halil AKDEMİR’in oturum başkanlığını yaptığı seminerde, “işveren tanımı ve sıfatı, iş sözleşmesinin kurulması, işçilik alacakları, feshe bağlı haklar(kıdem, ihbar tazminatları ile iş güvencesi), işçilik alacakları ve tazminatlara ilişkin sorumluluklar, tahsil sorunları ve icra uygulamaları konularında,  İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Kurucu Başkanı Av. M. Şeref KISACIK, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Hasan ERDEM sunum yaptı. Seminer, soru cevap bölümüyle sona erdi. Konuşmacılara ve katkı sunan meslektaşlarımıza teşekkür belgesi verildi.

Seminere, İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Hasan ERDEM, Başkan Yardımcısı Av. Mikdat GÜLER,  Av. Pelin ÜNER ALTINDAĞ, Av. Mustafa YILMAZ; Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Özlem KAYA, Başkan Yardımcısı Av. Damlagül MORATLAR, Genel Sekreter Av. Beste DEMİRHAN ile iş hukuku ve kat mülkiyeti konularına ilgi duyan çok sayıda meslektaşımız katıldı.

 

YAZDIR
Yükleniyor...