HABERLER
  • Son Güncelleme : 26.05.2022 09:49
  • Haber Giriş : 30.05.2022 16:09
  • Etkinlik : 27.05.2022

Apartman ve Sitelerde Genel Kurullar Semineri

İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Apartman ve Sitelerde Genel Kurullar” konulu seminer,  27.05.2022 Cuma günü Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binasında bulunan Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi adına açılış konuşmasını yapan Özel Hukuk Bölümü ve Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir ARPACI, üniversitelerde Kat Mülkiyeti Hukukunun gerekli ölçüde verilmediğini belirterek bu alanda uzman hukukçu ihtiyacına dikkat çekti.

KAT MÜLKİYETİ UZMANLIĞI GENÇ AVUKATLAR İÇİN YENİ İŞ OLANAKLARI SUNUYOR

İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Kurucu Başkanı Av. M. Şeref KISACIK, Kat Mülkiyeti Hukuku alanındaki uzman hukukçu ihtiyacının özellikle genç avukatlar açısından büyük iş olanakları yarattığını, bu nedenle Kat Mülkiyeti Hukukunu tek seferde tümüyle değil daraltılmış konuların çok daha detaylı biçimde ele alındığı seminerler düzenleyerek uzmanlaşmaya katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı Özlem KAYA açılış konulmasında, teorik bilgi ile uygulamadan gelen tecrübenin bir araya getirildiği seminerlerin, Kat Mülkiyeti Hukuku alanındaki çalışmalara çok fayda sağladığını, bu nedenle Komisyon olarak Üniversitelerin Hukuk Fakülteleriyle iş birliği çerçevesinde seminerler düzenlemeye önem verdiklerini, bu işbirliklerinin ilerleyen süreçte de genişleyerek süreceğini belirtti.

İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Özlem KAYA ve Başkan Yardımcısı Av. Damlagül MORATLAR’ın moderatörlüğünü yaptığı seminerde “ Genel Kurulların Önemi, Apartman ve Sitelerde Yapılan Genel Kurul Türleri, Çağrı Usulleri, Toplantı ve Karar Yeter Sayıları, İptal Davaları, Usul Kuralları, Toplu Yapılarda Genel Kurullar” konuları konuşmacılar Prof. Dr. Abdülkadir ARPACI ve Av. M. Şeref KISACIK tarafından ele alındı. Seminere, İstanbul Barosu avukatları ve Hukuk Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.


 

 

YAZDIR
Yükleniyor...