HABERLER
  • Son Güncelleme : 07.05.2022 22:03
  • Haber Giriş : 16.05.2022 13:53
  • Etkinlik : 13.05.2022

Uluslararası Yatırım Tahkiminde Güncel Sorunlar ve Tartışmalar

İstanbul Barosu İstanbul Tahkim Merkezi’nin, İstanbul Gedik Üniversitesi ve İstanbul Tahkim Derneği ile birlikte düzenlediği  “ Uluslararası Yatırım Tahkiminde Güncel Sorunlar ve Tartışmalar” konulu panel, 12 Mayıs 2022 Perşembe saat: 14.00-18.00’de Baromuz Konferans Salonunda yapıldı.

Panelin açılış konuşmalarını, İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet DURAKOĞLU, İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim ATAMER, İstanbul Tahkim (İSTA) Derneği Başkanı Av. Mehmet GÜN yaptı.

Panel iki oturum halinde gerçekleştirildi. İlk oturumu, İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ural AKÜZÜM yönetti. Bu oturumda konuşmacılar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Kerem GİRAY  “ICSID Hakem Kararları ile Uzlaşma Kararlarının Tenfizi”, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Yusuf ÇALIŞKAN “Uluslar arası Yatırım Tahkiminde Hakem Seçimi ve Davanın Ayrılması: İnşaat ve Enerji Sektörü”, Oxford Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet KARLI “Türkiye’nin Taraf Olduğu Yatırımların Korunması Anlaşmaları ve Türk Yatırımcıların Davaları”, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Süleyman Yasir ZORLU “Uluslararası Yatırım Tahkiminde Karşı Davalar”, İstanbul Barosu Tahkim Merkezi Başkanı Av. İsmail ALTAY ise “Tiksindirici Borç ve Tahkim” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

İstanbul Barosu Tahkim Merkezi Başkanı Av. İsmail ALTAY’ın moderatörlüğünü yaptığı panelin ikinci oturumda ise İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ural AKÜZÜM “Uluslar arası Yatırım Tahkiminde Dava Fonlaması”, Av. Tuvan YALIM “Güncelenen ICSID Kuralları”, Av. Nazlı DERELİ OBA “Uluslar arası Yatırım Tahkiminde Tahsilat Sorunları”, Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanlığı Hukuk Danışmanı Av. Dr. Serhat EKİYÖRÜK ise “Paris İklim Anlaşması Hedefleri Doğrultusunda Muhtemel Enerji Yatırım Uyuşmazlıkları” konulu sunumlarını yaptı.  

 

YAZDIR
Yükleniyor...