HABERLER
  • Son Güncelleme : 14.04.2022 09:02
  • Haber Giriş : 18.04.2022 12:03
  • Etkinlik : 14.04.2022

Baro Meclisi Başkanlık Divanı, Baronun Komisyon, Merkez, Kurul Başkanları İle Eşgüdüm Toplantısı Yaptı

İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkanlık Divanı’nın çağrısı üzerine İstanbul Barosu çatısı altında faaliyet yürüten 7  Kurul, 17 Merkez ve 18 Komisyon Başkanı, Baromuz merkez binasında 14 Nisan 2022 Perşembe günü bir araya geldi.

Baro Meclisi Başkanı Av. Necmi Şimşek Başkanlığında yapılan toplantıda, İstanbul Barosu Kurul, Merkez ve Komisyon Başkanları, hazırladıkları çalışma raporlarını, Baro Meclisi Başkanlık Divanı’na sundu.

Toplantıda, Kurul, Merkez ve Komisyon Başkanları, kendi faaliyet alanlarına ilişkin, yapmayı düşündüğü etkinlikleri, yaşanan teknik, ekonomik eksiklikleri ve çözüm önerilerini ifade etti. Geçmiş deneyimler ışığında, çözüm önerileri tartışıldı. Kurul, Merkez ve Komisyon Divanlarının, yıl içerisinde yapılması düşünülen söyleşi, panel, seminer, sempozyum gibi etkinliklerini, planlama aşamasında ilgili kurul, merkez ve komisyon divanı ile iletişim kurması, işbirliği yapması, birlikte çalışmasının gerekliliği ve önemi vurgulandı.

Baromuz dijital altyapısının ve internet sitesinin güncellenerek, sosyal medya hesaplarının daha etkin kullanılması, etkinlik afişlerinin daha profesyonelce hazırlanması ve baromuz sosyal medya hesaplarından duyurusunun daha etkin yapılması gerektiği belirtildi.

Tüm etkinliklerin dijital kaydının yapılması, yüz yüze yapılan etkinliklere online erişimin de sağlanmasının, Baromuzun YouTube kanalından bu etkinliklere erişilebilir, daha çok meslektaş tarafından ulaşılabilir olmasının önemi vurgulandı.

EŞGÜDÜM TOPLANTISI İLK KEZ YAPILDI

Baro Meclisi Başkanlık Divanı ile ilk kez yapılan bu eşgüdüm toplantısının,  belirli aralıklarla tekrarlanması, aynı şekilde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu ile de yapılmasının gerektiği belirtildi.

Her Kurul, Merkez ve Komisyon Divanının, belirlenecek sürelerde Baromuz Yönetim Kuruluna çalışma raporu sunmasının, daha etkin, verimli  bir çalışma ortamı sağlanması için gerekli olduğu belirtildi.

İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkanlık Divanı, sunulan raporlar ve eşgüdüm toplantısında ortaya konulan eksiklikler ve çözüm önerilerine ilişkin hazırlayacağı tavsiye raporunu, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu’na sunacak.

İstanbul Barosu Baro Meclisi Başkanlık Divanı’nın çağrısı üzerine gerçekleştirilen İstanbul Barosu Kurul-Merkez-Komisyon Eşgüdüm Toplantısına, Baro Meclisi Başkanı Av. Necmi Şimşek, Başkan vekili Av. Hüseyin Karataş, Başkan Vekili  Av. Bahar Ünlüer Öztürk, Divan Üyesi Av. Nihan Özhan Akdurucak, Divan Kurulu Üyesi Av. Elif Sena İncekara  katıldı.

İstanbul Barosu  Merkezlerini  temsilen, Adil Yargılama Takip Merkezi Başkanı Av. Zeynep Pelin Ataman Derman,Engelli Hakları Merkezini temsilen Av. Songül Göreci, Genç Avukatlar Merkezini temsilen Av. Yusuf Bahadır Berber, Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Av. Gülsaniye Ekmekçi, Hukuk Tarihi Araştırmaları Başkanı Av. Ömür Dedeoğlu, İnsan Hakları Merkezi Başkanı Av. Tuğçe Duygu Köksal, Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şükran Eroğlu ve Genel Sekreter Av. Nilsu Önder,  Mülteci ve Göçmen Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Av. Barış Birol, Staj Eğitim Merkezi Başkanı Av. Dr. Ahmet Ayar, Tüketici ve Rekabet Hukuku Merkezini temsilen Av. Alpcan Tekdemir katıldı.

İstanbul Barosu  Komisyonlarını temsilen ise AB Hukuku Komisyon Başkanı Av. Ertuğrul Yeşilaltay, Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Fehmi Ünsal Özmestik, Deniz Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Han Tolga Taş, Enerji Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Aslı Aydınöz, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Komisyonu Başkanı Av. İbrahim Aycan, İdare ve Vergi Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Dilek Yumrutaş, İklim Değişikliği Komisyonu Başkanı Av. Fatma Ferda Aktürk Öz, Kat Mülkiyeti Komisyonu Başkanı Av. Özlem Kaya, Kişisel Verileri Korumu Komisyonu Başkanı Av. Halime Albayrak Akdeveci, Spor ve Spor Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Tutku Dinçer, Taşıma ve Lojistik Komisyonu Başkanı Av. Egemen Gürsel Ankaralı katıldı.

İstanbul Barosu Kurullarını  temsilen, Bağlı Çalışan Avukatlar Kurulu Başkanı Av. Bade Başkan, Kalite Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Oktay Akmaner, Kurum ve Kamu Avukatları Kurulu Başkanı Av. Levent Önür, Kültür Sanat Kurulu Başkanı Av. Özden Başak, Meslek Sorunları Kurulu Başkanı Av. Alev Akbay ve Av. Özkan Sencer Karadöl katıldı.

 

YAZDIR
Yükleniyor...