HABERLER
  • Son Güncelleme : 27.10.2019 15:50
  • Haber Giriş : 30.10.2019 11:50
  • Etkinlik : 23.10.2019

Fintech Dünyasına Girişimci ve Yatırımcı Gözüyle Bakış

İstanbul Barosu Banka ve Finans Hukuku Komisyonunun Bahçeşehir Üniversitesi, Netban, JCI Türkiye paydaşlarıyla düzenlediği ‘Fintech Dünyasına Girişimci ve Yatırımcı Gözüyle Bakış’ konulu panel, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 18.00’da Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonunda yapıldı.

Açılış konuşmalarını paydaş kuruluşların temsilcileri gerçekleştirdi. İstanbul Barosu adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinan Naipoğlu, hayatımızda genellikle sosyal olaylar ve teknolojilerde sürekli gelişmeler yaşandığını, bu gelişmelerin ortaya çıkardığı sorunları düzenlemek için de hukukun daima arkadan geldiğini söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Hatice Tuğsavul, Merkezin tanıtımını yaptı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği JCI Türkiye Başkanı Burcu Erol da uluslararası hizmet veren Derneğin tanıtımı ve çalışmaları hakkında bilgi sundu.

İstanbul Barosu Banka ve Finans Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Ayça Aktolga Öztürk, Banka ve finans konularının dünyadaki işlevleri hakkında bilgi verdi, finansal teknolojilerin hepimiz için bir ihtiyaç olduğunu belirtti, finansal teknolojilerin ve şirketlerin dünyaya çok hızlı bir giriş yaptığının farkında olduklarını söyledi.        

Yenilikçi Teknolojiler Meslek Yatırım Ağı Derneği NETBAN Başkanı Zeynep Sarılar, yazılım, İnovasyon, fintech konusunda Türkiye’nin iyi bir noktada olduğunu, yazılım ihraç ettiğini, girişimcilik konusunda da oldukça başarılı görüldüğünü söyledi.

Açılışta konuşan paydaşlara birer Teşekkür Belgesi verildi. Daha sonra oturumlara geçildi.

Birinci oturumda konuşmacılar, finans sektöründe teknoloji entegrasyonu ve ihtiyaçlar analizi konusunda değerlendirmeler yaptılar. Bu oturumda, BTC Türk CEO’su Özgür Güneri, Yapı Kredi Bankası Yapay zekâ ve Robotik Süreç Müdürü Enis Öz, Finansal ve Dijital Süreç Danışmanı İzzet Metcan ve Bahçeşehir Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Av. Çiğdem Ayözger Öngün konuştu.

İkinci oturumda yatırım dünyasında finansal teknolojilerin odağı konusu ele alındı. Melek Yatırımcı-MEKSA Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Çolak, SABA INVSTİNG/Program Manager Ahmet Rashed, Investor-Community Builder George Brashnarov bu oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin son oturumunda ele alınan konu Fintech girişimlerinin yol haritaları ve girişimcilerin beklentileri idi. Bu oturumda ise MENAPAY/CEO Çağla Gül Şenkardeş, USERVİSİON/FOUNDUR Batukhan Taluy ve KOBAKÜS/Strategic Planning&Business Development Erkin Samut sunum yaptılar.

YAZDIR
Yükleniyor...