HABERLER
  • Son Güncelleme : 17.03.2016 10:02
  • Haber Giriş : 15.03.2016 08:55
  • Etkinlik : 14.03.2016

Türkiye Cumhuriyeti’Nin Statükosunu Değiştirmek Akılla Mantıkla Bağdaşmaz

İstanbul Barosu Genel sekreteri Av. Hüseyin Özbek, 14 Mart 2016 Pazartesi günü saat 12.00’da Ulusal Kanal’da yayınlanan TELEVİZYON GAZETESİ programında 13 Mart Pazar günü Ankara’da meydana gelen terör olayları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin statükosunu değiştirmeyi hedefleyen bu tür eylemlerin hedefine ulaşamayacağını belirten Özbek, bu niyetin yeni olmadığını, İngiltere’nin güdümünde kurulan Kürdistan Teali Cemiyeti politikalarının bir devamı olduğunu söyledi. Özbek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda sol bir maske taksa da, Halkların Demokratik Partisi adını alsa da, solculuk söylemlerine inananların bir kısmını etkilese de, değişmez gerçek şu anda Türkiye’nin karşısına etnik terörün tetikçisi olarak çıkan PKK’nın olsun meclisteki uzantısının olsun referansının, kaynağının Kürdistan Teali Cemiyeti olmasıdır. İngiliz Doğumhanesinde dünyaya gelmesidir.

Kendisini Kürt hisseden vatandaşlarımız Türk milletinin ayrılmaz parçasıdır. Siyaseten ve hukuken Türk olarak tanımlanır. Kendilerine Türkiye Cumhuriyeti içinde her alanda yer vardır. Her parti içinde de siyaset yürütenler vardır. Türkiye Cumhuriyetinde asla alt kimlik ayrımı yoktur. Köpürtülmeye çalışılan etnik ayrımcılık Büyük Ortadoğu Projesinin bir gereğidir. Emperyalizm, kontrol altına almak istediği Ortadoğu’da ulus devlet istemiyor”.

YAZDIR
Yükleniyor...