HABERLER
  • Son Güncelleme : 29.05.2015 10:22
  • Haber Giriş : 25.05.2015 17:17
  • Etkinlik : 25.05.2015

Kurgusal Duruşma Yarışmasında Bölge Birincisi Olan İstanbul Barosu Takımı Baro Yönetimince De Ödüllendirildi

Türkiye Barolar Birliğince Türkiye çapında 7 bölgede yapılan kurgusal duruşma yarışmasında Marmara bölge birincisi olan İstanbul Barosu stajyer avukatları Burak Akın, Erdi Yetkin, Esin Semiz ve Fatih Kayaduman İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerince kutulandı ve kendilerine birer plaket verildi.

Başkan Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal İstanbul Barosu takımının bölge birincisi olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti ve yarışmacılara 17-18 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılacak final yarışmasında başarılar diledi.

Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen Kurgusal Duruşma Yarışması’na katılan İstanbul Barosu stajyer avukatları Marmara Bölgesi birincisi oldular. TBB Eğitim Merkezinin 2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde 7 bölgede düzenlediği Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasında bölge birincileri belirlendi. Marmara Bölgesi’nde yarışan, stajyer avukatlar Burak Akın, Erdi Yetkin, Esin Semiz ve Fatih Kayaduman’dan oluşan İstanbul Barosu takımı bölge birincisi oldu.

Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Berra Besler’in koordinasyonunda Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması olan Bölge Elemeleri yedi coğrafi bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Yurt genelini kapsaması nedeniyle başkaca bir örneği bulunmayan Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşamasında, yedi coğrafi bölgedeki baronun kendi aralarında belirledikleri ev sahibi baroların illerinde, 47 baroya kayıtlı stajyerin oluşturdukları takımlar, aynı olay metni üzerinden yarıştı. Çektikleri kura sonucuna göre iddia veya savunma yaparak yarışan stajyerlere duruşmada yargıçlık yapan jüri üyeleri puan verdi.

Marmara Bölgesi’nde Kocaeli Barosu’nun ev sahipliğini yaptığı, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova olmak üzere 9 Baronun katıldığı kurgusal duruşma yarışmasında, stajyer avukatlar, Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem, Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Av. Fahrettin Demirağ ve Av. Yrd. Doç. Dr. Hakan Kızılaslan’dan oluşan yargıçlar jürisi önünde iddia ve savunma makamlarını temsilen yarıştılar. Yarışa sonucunda; İstanbul Barosu birinci, Edirne Barosu ikinci, Kocaeli Barosu üçüncü oldular.

Marmara Bölge birincisi olan İstanbul Barosu takımının üyeleri SEM Yürütme Kurulu’nu ziyaret ettiler. Stajyer avukatları başarılarından dolayı kutlayan SEM Yürütme Başkanı Av. Muazzez Yılmaz, stajyer avukatların mesleğin henüz başında önemli bir başarıya imza attıklarını ve bu başarının meslek hayatlarını olumlu yönde etkileyeceğini söyledi. İstanbul Barosu takımının yarışmanın final aşamasında da aynı performansı göstereceğine inandığını belirten Yılmaz, stajyer avukatlara başarı dileklerini iletti.

Kurgusal Duruşma Yarışmasında bölge birincisi olan İstanbul, Trabzon, Denizli, Antalya, Aksaray, Diyarbakır ve Kars Baroların takımları, 17-18 Ekim 2015 Tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final yarışmasında, yeni bir olay metni üzerinden yapacakları iddia ve savunma ile ilk üç dereceye girme mücadelesi verecekler.

YAZDIR
Yükleniyor...