Avukat Girişi:  Kullanıcı Adı: Şifre:  
     
Stajyer Avukat Girişi «  
Şifremi Unuttum «  
Üye Ol «  

    ANASAYFA | BARO LEVHASI | ETKİNLİK TAKVİMİ | HABERLER | BARONET | BİLGİ HAVUZU | İLETİŞİM | ENGLISH  
 Tarihçe
 Başkan ve  Yönetim Kurulu
 Baro
 Baro Meclisi
 Staj Eğitim  Merkezi
 CMK
 Adli Yardım
 Merkezler
 Komisyonlar
 Kurullar
 Yayın Kurulu
 Yayınlar
 Avukatlık Hukuku
 Adliye-Baro Odaları
 Bilgi Edinme
 Kayıt İşlemleri
 Sigorta
 Anlaşmalı Kuruluşlar
 Kan Bilgi Havuzu
 UYAP Faaliyetlerimiz
 Yararlı Bilgiler

Alexa Toolbar
MARSİLYA BAROSU BAŞKANI’NIN İSTANBUL BAROSU’NA DESTEK ZİYARETİHaber » Güncel
Son Güncelleme: 03.04.2013 11:36:47 
Etkinlik Tarihi: 28.03.2013 17:30

MARSİLYA BAROSU BAŞKANI’NIN İSTANBUL BAROSU’NA DESTEK ZİYARETİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marsilya Barosu Başkanı Erick Campana ve Marsilya Barosu Eski Başkanı Dominique Mattei, 28 Mart 2013 Perşembe günü saat 17.30’da İstanbul Barosu’nu ziyaret ederek İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç Dr. Ümit Kocasakal ile görüştüler.

 

Avukatların yargılandığı KCK davasının 28 Mart duruşmasını izlemek üzere İstanbul’a gelen Campana ve Mattei, görüşmede Başkan Kocasakal’dan İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında açılan davaya ilişkin bilgi aldılar. Kocasakal, 2010 referandumu sonrası HSYK’nın yapısında gidilen değişiklik ile yargının ve mahkemelerin bağımsızlığının tamamen ortadan kaldırıldığını ifade ederek, özel yetkili mahkemelerde savunma hakkının ihlal edildiğini, avukatlara söz hakkı verilmediğini ve avukatların cübbe bırakmak zorunda kaldıklarını belirtti. Kocasakal, aynı mahkemelerde avukatlara söz hakkı verilmezken, gizli tanıkların ise saatlerce dinlendiğini belirterek, “Türkiye’de bir gizli tanık terörü yaşanmaktadır” dedi. Savunma hakkı ihlalleri karşısında, Balyoz davasının görüldüğü 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nden, adil bir yargılama yapılması, savunma hakkının kısıtlanmaması, meslek onuruna saygı gösterilmesi yönündeki talepleri nedeni ile haklarında dava açıldığını belirten Kocasakal, savunma hakkını sonuna kadar savunacaklarını kaydederek, 17 Mayıs’ta yargılanacak olanın Baro yöneticileri değil, yargının bizzat kendisi olacağını sözlerine ekledi.

 

Campana ve Mattei, Kocasakal’ı savunma hakkının savunulması mücadelesindeki kararlılığından ötürü  tebrik ettiler ve Marsilya Barosu’nun bu mücadelede İstanbul Barosu’nun yanında olacağını belirterek destek mesajı verdiler.

 

Kocasakal, Campana ve Mattei’ye ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, kendilerine İstanbul Barosu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında açılan davaya giden süreç ile ilgili belgeleri ve 17 Mart’ta gerçekleşen İstanbul Barosu Olağanüstü Genel Kurulu’nun sonuç bildirgesini içeren bir dosyayı takdim etti.

 

Arkadaşıma Gönder Yazıcıya GönderCMK Asistan
Adliyedeyim
KARTAL ADALET SARAYI
CMK Asistan
AİDATTA KOLAYLIK
ADLİYE SERVİSLERİ
Avukat Hakları Merkezi
BAROBAHÇE
KARTAL ADALET SARAYI
Kadın Hakları Merkezi
BARO ÇOCUK BAKIRKÖY
KÜTÜPHANE
Barokart
WEB TV
Avukat Hakları Merkezi
İstanbul Adalet Sarayı
UYAP Avukat Portalı
Avukatlık Ücret Tarifesi
ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZ
Medyada İstanbul Barosu
Barokart
E-İmza
TBB İcratek
Litai Otel
 
AİDAT İŞLEMLERİ
KREDİ KARTI AİDAT ÖDEME FORMU formlarının doldurularak Baro Muhasebe Servisinin 0212 245 63 52 nolu faksına gönderilmesi gerekmektedir);             Aidat ödemelerinizi Vakıfbank İstanbul Adalet Sarayı Şubesi TR51 0001 5001 5800 7286 2874 96 nolu hesaba yapabilirsiniz.

ÇAĞLAYAN ADALET SARAYI Aidat Ödemelerinizi haftaiçi hergün 09:00-16:00 saatleri arasında nakit veya kredi kartınız ile 1.bodrum katta yer alan Baro Merkezinde yapabilirsiniz.(-1 Kat/C1 Blok)

BAKIRKÖY ADALET SARAYI Aidat Ödemelerinizi Perşembe günleri 09:00-14:00 saatleri arasında nakit veya kredi kartınız ile Zemin kat bilgisayar odasında yapabilirsiniz.

 
 
Şahkulu Mahallesi, Serdar-I Ekrem Sokak, No:7 Galata-Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: +90 (212) 251 63 25  -  Fax: +90 (212) 293 89 60  -  E-Posta: baro@istanbulbarosu.org.tr